Küpsiste kasutamine

Küpsis on väike fail, mis salvestatakse teie lõppseadmes (näiteks arvutis, mobiiltelefonis, nutitelefonis, tahvelarvutis jne) teie veebisaidi seansi ajal. Küpsiste kasutamisel tunneb veebisait ära teie lõppseadme (näiteks teie järgmisel veebisaidi seansil). Küpsiseid võib kasutada, et „jälgida“ teie tegevusi ja harjumusi veebisaidi seansil ning luua nende alusel teie profiil. Vastavalt sellele profiilile võite oma eelistuste alusel saada veebireklaami. Veebisaidi analüüsi eesmärgil kasutame Google Analytics teenust ja muid analoogseid vahendeid. Sellised vahendid loovad statistilist ja muud teavet veebisaidi  kohta vastavalt teie arvutites ja (või) muudes lõppseadmetes olevatele küpsistele. Teavet veebisaidi külastamise kohta kasutatakse, et luua veebisaidi liikluse aruanded. Seda teavet säilitavad Google ja muud teenusepakkujad. Küpsiseid kasutatakse, et tunda teid ära kui veebisaidi varasemat kasutajat.

www.tupsik.ee veebilehel on järgmised küpsised:

• Ajutised küpsised, mis kustutatakse automaatselt pärast igat külastust. Nende küpsiste abil salvestab server teavet veebilehe tegevuste kohta, mis lubab kasutajal jätkata sealt, kuhu ta eelmisel korral pooleli jäi.

• Püsiküpsised, mis salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehitseja sulgemist. Neid küpsiseid kasutatakse külastaja eelistuste salvestamiseks.

• Esimeste osapoolte küpsised, mis pärinevad teenuse osutaja võrgulehelt ja võivad olla nii ajutised kui ka püsivad. Nende küpsiste abil saab salvestada teavet, mida taaskasutatakse järgmisel korral kui veebilehte külastatakse.

• Kolmandate osapoolte küpsised, mida kasutavad teenuse osutaja partnerite veebilehed, mis on teenuse osutaja veebilehele lisatud või lingitud. Veebilehel kasutatakse veel neid küpsiseid:

• PHP sessioonicookie algusega SESSID: Seda küpsist kasutatakse PHP sessiooniinfo alles hoidmiseks.

Kasutajal on võimalik keelata küpsistel veebisaidi kasutamise kohta kogutud andmete edastamine Google’ile ja nende andmete edasine töötlemine Google’i serverites. Selleks peab kasutaja alla laadima vastava veebilehitseja lisa ning selle installeerima: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en